Karnawał - zdjęcia

                                        

Karnawał to  okresów balów i zabaw w Sali Tanecznej przy ul Płatowcowej8. Jego rozpoczęcie oficjalnie następuje w dniu Trzech Króli czyli 6 stycznia, jednak wiele osób uważa za datę jego rozpoczęcia Nowy Rok. Koniec karnawału jest jednak o wiele bardziej jednoznaczny i wypada w Środę Popielcową. Czas ten należy wykorzystać w sposób optymalny - najlepiej na całonocnej zabawie tanecznej . Wiedzą o tym doskonale nasi goście którzy w tym roku tłumnie stawili się w Sali Tanecznej by oddać się zabawie przy muzyce na żywo i suto zastawionych stołach. Cieszy fakt że oprócz stałych gości pojawiają się również nowi którzy jeszcze nie bawili się w akustycznym wnętrzu Sali Tanecznej na Nowym Złotnie. Miło było spotkać kilka par naszych nowożeńców którzy mieli u nas swoje wspaniałe wesele  

Sam karnawał jak wiadomo  kojarzy się  z szaleństwem noworocznym oraz z nadrabianiem strat w zabawach i balach, które wstrzymywał skutecznie okres adwentu. Oczywiście rozpatrując w ten sposób samo istnienie karnawału równie dobrze można powiedzieć, że jest on przejawem szampańskiej zabawy przed okresem Wielkiego Postu, który poprzedza Święta Wielkiej Nocy. Zwłaszcza na to tłumaczenie wskazuje sama nazwa „karnawał”, ponieważ rozdzielając na odpowiadające człony w języku włoskim, otrzymamy znaczenie pożegnanie mięsa, co jednoznacznie można skojarzyć z zapowiedzą nastania postu. Tyle teorii - poniżej wybrane zdjęcia z balu karnawałowego w Sali Tanecznej gdzie jak widać nie brakowało oryginalnych pomysłów na strój.

JEŚLI DO TEJ PORY NIE MIELIŚCIE OKAZJI BAWIĆ SIĘ PODCZAS KARNAWAŁU, SYLWESTRA CZY ANDRZEJEK - TO SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SALI TANECZNEJ JUZ ZA ROK :)

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                     

powrót do strony głównej
facebook